kanada parki narodowe
Inspiracje podróżnicze

Banff i Jasper czyli raj dla miłośników natury!

Gdy ktoś zapyta mnie o najpiękniejsze miejsce na ziemi jakie widziałam nie potrafię odpowiedzieć jednoznacznie. Ale mam swoje trio – Kanada zdecydowanie jest na podium. A zatem przedstawiamy Wam Banff i Jasper – najpiękniejsze parki Kanady!

Pogoda w Banff i Jasper

Wrzesień wydawał nam się dobrym miesiącem na przejechanie Kanady – można podziwiać piękne kolory jesieni, jest już po sezonie więc w wielu miejscach jest taniej i unikamy upałów oraz zimy. No cóż, dwa tygodnie przed parkami narodowymi umieraliśmy z gorącą nad Niagara falls, natomiast w Banff i Jasper zastała nas zima. W dzień maksymalnie 5 stopni, gdziekolwiek wyżej w górach śnieg. Za to góry właśnie wyglądały niesamowicie.

Ceny wjazdu do parków

Standardowa cena za wejście do parku to 9,80 CAD za dorosłą osobe, my jako family/group (2-7 osób w jednym aucie) zapłaciliśmy 19,60 CAR. Bilet jest ważny do następnego dnia do 16:00.

Gdzie na trekking w Banff i Jasper

Park narodowy Banff jest zdecydowanie bardziej popularny wśród Kanadyjczyków i turystów. Idąc na trekking między Lake Louise a Lake Agnes czuliśmy się niemal jak przy wejściu na Śnieżkę. Jednak mimo to warto przejść tę trasę, żeby zobaczyć chociażby samo Lake Louise z góry. Woda przybiera jasnoturkusowy kolor i te ośnieżone szczyty w tle… cudo.

W Banff warto udać się także do Johnston Canyon. Mimo, że Banff jest popularniejszym parkiem od Jasper wszystkim polecam chociażby przejazd drogą między dwoma parkami – Icefields Parkway. Nam trafiła nam się piękna, słoneczna pogoda, idealna na podziwianie kilkutysięczników. Góry otaczają Icefields Parkway z każdej strony.

W Jasper jest mniej turystów na szlakach, podobno na ten park trzeba mieć ze sobą gaz na niedźwiedzie. No cóż, my w Jasper ze zwierzyny spotkaliśmy jedynie jelenie wapiti (dużo większe niż nasze) oraz owce kanadyjskie (z rogami :D). W ciągu jednego dnia pokręciliśmy się przy rzece Athabasca oraz tropiliśmy łosie od Maligne Lake do Moose Lake.

Góry Skaliste to obowiązkowy punkt w Kanadzie dla miłośników natury! Różnorodność szlaków daje nam możliwość zorganizowania idealnej wizyty w Banff i Jasper dla każdego.

Jeśli tak jak ja kochasz naturę i marzy Ci się podróż po pięknej Kanadzie napisz do mnie, stworzę dla Ciebie indywidualny plan podróży po Kanadzie! https://projektantkapodrozy.pl/co-oferuje/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top